Zupełnie niezauważnie do naszych księgarni trafiła książka młodziutkiej pisarki (bo rocznik 1983) z Japonii Hitomi Kanehara "Języki i kolczyki", za którą w 2003 roku otrzymała nagrodę Akutagawa Prize i Subara Prize. Podobno w dużej mierze autorka opisała własne doświadczenia. Książeczka jest bardzo cieńka.Opis fabuły od wydawcy:
Znudzona życiem, dziewiętnastoletnia Lui spotyka w nocnym barze Amę - chłopaka o dziwacznym, rozdwojonym języku, przypominającym język węża. Zafascynowana możliwością "modyfikacji ciała", z obserwatora zamienia się w aktywnego uczestnika subkultury punkowej i bez cienia namysłu wkracza w świat piercingu, seksualnych perwersji i sadomasochizmu. Uprawia brutalny seks z przyjacielem swojego chłopaka, tatuuje sobie na plecach ogromnego smoka, rozcina język. Bez cienia emocjonalnego zaangażowania obserwuje, jak Ama masakruje mężczyznę, który zaczepiał ją na ulicy. Życie stopniowo wymyka się jej spod kontroli. Czy naprawdę nie ma już dla niej przyszłości?

W tygodniu "Przekrój" z poprzedniego tygodnia znajduje się krótka recenzja ksiażki Kanehary - oceniono ją dosyć pozytywnie.

b.
::

Komentarze:

05.07.2007, 13:25
reflections
Zapowiada się dość ciekawie...


wróć