Zapewne bardziej doświadczone osoby, jeżeli chodzi o język japoński, doskonale znają strony poświęcone nauce tego języka. Mimo to, warto przywołać tutaj dwa miejsca, zwłaszcza, że nie każda osoba może je kojarzyć.

Pierwsze to lekcję języka japońskiego, jakie są umieszczone na stronie NHK. W dziale Learn Japanese znajdziemy szereg materiałów, głównie dla osób początkujących oraz tych, które przed wyjazdem do Japonii chciałyby co nieco się nauczyć.

Lekcje japońskiego są w postaci słuchowiska. Jest to historia chłopaka Leo, którzy przybywa do Japonii w celu nauki aikido. Słuchowisko jest podzielone na krótkie fragmenty wraz z komentarzami i tłumaczeniami (po angielsku). Dodatkowo dostępny jest skrypt w postaci PDF. Nowe odcinki słuchowiska dodawane są co tydzień.

Na stronie NNK znajdziecie także inne materiały (m.in. o onomatopejach, idiomach). Wszystko dostępne za darmo. Polecamy przejrzeć również całą stronę NHK!

Dla zaawansowanych polecamy JapanesePod101, gdzie materiały do słuchania i nauki są znacznie bardziej rozbudowane. Dostęp jest płatny, ale strona zawiera liczne darmowe materiały.

b.
::

Komentarze:

wróć