We wrześniu, nakładem wydawnictwa Muza, ukaże się w polskim tłumaczeniu powieść Murakamiego Harukiego "After Dark". Oto jak zapowiada się treść:

Autor opisuje wydarzenia zachodzące w ciągu jednego dnia w Tokio w różnych miejscach tego wielkiego miasta: odwiedzamy nocne restauracje, love hotel, dom na przedmieściach, podziemia wieżowca, w których odbywa się próba zespołu jazzowego, bary. Wśród bohaterów znajdujemy studentkę z dobrej rodziny, chińską prostytutkę i gangstera, studenta grającego na puzonie, byłą zawodniczkę kobiecych zapasów, dziewczynę uciekającą przed zemstą mafii i pracującego nocami tajemniczego informatyka. Nie brak tu także kotów i wron.

b.
::

Komentarze:

08.09.2007, 14:10
chiara76
nie mogę się już jej doczekać.
Dziś trafiłam na Twój blog i zamierzam podczytywać. Pozdrawiam!
www.chiara76.blox.pl

19.08.2007, 11:35
robmar
Właśnie przeczytałem (po angielsku). Polecam :)

W sumie krótka książka, nieźle trzyma też jedność czasu i miejsca. Ciekawa narracja, jak ze scenopisu filmowego, bardzo sugestywna, operująca obrazami.

Jeden z bohaterów przypomina, że ludzie od (relatywnie) niedawna wychodzą w nocy na zewnątrz; wcześniej zawsze kulili się w jaskiniach, broniąc się przed tym, co żyje w nocy.

Książkę dobrze czyta się właśnie w nocy...

18.08.2007, 18:20
stefcia
Witam przeserdecznie:) Opis nowej pozycji Harukiego ewidentnie zachęca do lektury, zwłaszcza osoby, które tak jak ja dopiero co odkrywają twórczość tego pisarza. Przyznam się, że kilka dni temu zaczęła się moja przygoda z dziełem Harukiego, pt.: "Na południe od granicy, na zachód od słońca". Książka jest bardzo wciągająca, przejmująca i zastanawiająca. Podejrzewam, że najnowsze dzieło będzie równie intrygujące. Gorąco pozdrawiam:)

18.08.2007, 13:57
pacynka
nie mogę się doczekać.

wróć